تاريخ انتشار: 28 آبان 1402 ساعت 01:00:52
پالایشگاه تهران یک سال است که "هیئت مدیره" ندارد!

به گزارش نفت آنلاین،  زیرساخت‌های انرژی هر کشوری به‌عنوان بازوان اقتصادی آن عمل می‌کند و برای کشوری چون ایران که زیرساخت‌های خود را در شرایط تحریم‌های ناعادلانه غرب، با استفاده از توان داخلی توسعه داده و همچنان در تحریم‌های متعدد است، بهره‌برداری بهینه از این زیرساخت‌ها اهمیت دوچندانی دارد.

در شرایط فشار حداکثری دولت‌های متخاصم و استعمارگر بر اقتصاد ایران، همواره یکی از اهداف دشمنان ایران، برهم زدن امنیت انرژی کشور است؛ در چنین شرایطی ضعف عملکرد و ترک‌فعل‌های مدیران داخلی در بخش انرژی پذیرفتنی نیست.

یکی از زیرساخت‌های مهم انرژی کشور که مهمترین واحد صنعتی پایتخت نیز محسوب می‌شود، پالایشگاه نفت تهران است که در تأمین فرآورده‌های نفتی مورد نیاز کلان‌شهر تهران و شهرهای اطراف، نقش پررنگی دارد.

متأسفانه این پالایشگاه با شرایط ناپایدار مدیریتی مواجه شده است و قریب به یک سال است که هیئت مدیره ندارد، در چنین شرایطی اجرای طرح‌های متعدد توسعه‌ای این پالایشگاه با وقفه مواجه شده است و بعد از دو دهه، این پالایشگاه در تاریخ 29 اسفند 1401، با مشکل توقف کلی عملیات تولید (شات‌داون) مواجه شد.

به‌نظر می‌رسد ادامه این روند، می‌تواند صدماتی جبران‌ناپذیر به این پالایشگاه که همواره یکی از پالایشگاه‌های سودآور کشور بوده است، به‌دنبال داشته باشد. این وضعیت در شرایطی اهمیتی بیش از پیش پیدا می‌کند که به این نکته توجه کنیم که بخشی قابل توجه از سهام پالایشگاه تهران متعلق به سهام عدالت و در واقع متعلق به آحاد مردم است و این سرمایه مردمی، قریب به یک سال است هیئت مدیره ندارد.

  تعداد بازديدها: 230
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=98049
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.