تاريخ انتشار: 26 آبان 1402 ساعت 20:22:25
آیت‌الله نوری همدانی: معضلاتی همچون «فقر، گرانی، بیکاری و ارزش پایین پول ملی» هنوز برطرف نشده / روا نیست که مردم اینگونه با «فقر، گرانی و بیکاری» دست و پنجه نرم کنند / به مدیریت بهتر و بهره گیری از نخبگان حوزه‌های مربوطه نیاز است

این مرجع تقلید اظهار کرد: امروز معیشت مردم بسیار حائز اهمیت است؛ متاسفانه همچنان شاهد معضلاتی همچون فقر، گرانی، بیکاری و ارزش پایین پول ملی هستیم؛ و متاسفانه علی رغم تلاش‌های صورت گرفته آنچنان که باید این معضلات برطرف نشده است که خود نیاز به مدیریت بهتر و برنامه ریزی‌های دقیق تر و موشکافانه‌تر و بهره گیری از نخبگان حوزه‌های مربوطه را می‌طلبد.

فارس:  یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه دولت در سال‌های اخیر خدمات فراوانی ارائه کرده که باید به مردم گزارش دهد، گفت: باید توجه داشت که دشمن با تبلیغات فراوان به فکر القای ناکارآمدی انقلاب است و ضعف‌ها را برجسته می‌کند؛ ما منکر ضعف نیستیم ولی خدمات دولت بسیار بالا بوده و قابل قیاس با گذشته نیست. 

 آیت الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جواد اوجی وزیر نفت کشور و هیأت همراه، بیان کرد: باید عقلانیت همراه با عاطفه در مدیریت کشور وجود داشته باشد.

این مرجع تقلید با تشکر از زحمات و تلاش‌های وزارت نفت، متذکر شد: این تلاش‌ها و پیشرفت‌ها باید در سفره مردم نمود لازم را داشته و محسوس باشد. 

وی در ادامه افزود: در اسلام مطالب فراوانی پیرامون نحوه رفتار و منش مدیریت مسئولین و مدیران وجود دارد؛ یکی از آنها نامه 53 نهج البلاغه می‌باشد که در آن حضرت امیرالمومنین(ع) خطاب به مالک اشتر می فرمایند: " وَأَشْعِرْ قَلْبَکَ الرَّحْمَةَ لِلرَّعِیَّةِ وَالْمَحَبَّةَ لَهُمْ وَاللُّطْفَ بِهِمْ.....". در این منشور مدیریت و مملکت داری حضرت امیرالمومنین(ع) بر سه نکته تاکید دارند.

آیت‌الله نوری همدانی اضافه کرد: نخست اینکه مسئولین باید قلب خویش را کانون رحمت و محبّت و لطف به مردم قرار دهند؛ چرا که این مردمی که بر آنها حکومت می‌کنید دو صنف هستند، یا مسلمانند که برادران دینی شما محسوب می شوند، و یا اینکه انسان هستند.

وی با تاکید بر لزوم وجود عدالت و مساوات در جامعه اسلامی خاطر نشان کرد: دومین نکته‌ای که حضرت علی(ع) به آن تاکید دارند موضوع عدالت است که همه مردم باید از آن بهره مند باشند؛ در آخر حضرت به موضوع ریشه کنی فقر از جامعه تاکید می نمایند.

این مرجع تقلید اظهار کرد: امروز معیشت مردم بسیار حائز اهمیت است؛ متاسفانه همچنان شاهد معضلاتی همچون فقر، گرانی، بیکاری و ارزش پایین پول ملی هستیم؛ و متاسفانه علی رغم تلاش‌های صورت گرفته آنچنان که باید این معضلات برطرف نشده است که خود نیاز به مدیریت بهتر و برنامه ریزی‌های دقیق تر و موشکافانه‌تر و بهره گیری از نخبگان حوزه‌های مربوطه را می‌طلبد.

وی با اشاره به سخنی دیگر از امام علی‌(ع) در نهج البلاغه خطاب به مالک اشتر، افزود: امام خطاب به مالک می فرمایند: «ای مالک! بدان که مردم ستون دین و اجتماع مسلمانان و سپر در برابر دشمن هستند». لذا باید قدر این مردم را دانست؛ این موضوعی است که بنده مرتباً به همه مسئولین تذکر می دهم.

آیت‌الله نوری همدانی عنوان کرد: این مردم همان مردمی هستند که انقلاب کردند، در جنگ تحمیلی شهید دادند و اکنون هم در صحنه‌های حساس پای نظام ایستاده اند؛ روا نیست که اینگونه با فقر و گرانی و بیکاری دست و پنجه نرم کنند. البته دولت در این سال‌های اخیر خدمات فراوانی ارائه نموده که باید به مردم گزارش دهند تا مردم مطلع باشند که در همین نظام اسلامی چه خدمت‌هایی شده و باید توجه داشت که دشمن با تبلیغات فراوان به فکر القای ناکارآمدی انقلاب است و ضعف‌ها را برجسته می‌کند؛ ما منکر ضعف نیستیم ولی خدمات بسیار بالا بوده و قابل قیاس با گذشته نیست.

در ابتدای این دیدار جواد اوجی وزیر نفت با بیان خدمات و اقدامات صورت گرفته در دوران تصدی وی، به تشریح برنامه‌های این وزارت در جهت ارتقای هرچه بیشتر این صنعت و بهبود کیفیت خدمات آن به جامعه پرداخت.

  تعداد بازديدها: 384
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=98025
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.